fi

Топ конспірологічних теорій про причини вибуху на ЧАЕС

"Розкрито справжня причина чорнобильської катастрофи", "Чорнобиль: що сталося насправді" і "П'ять фактів, які від нас приховували". Заголовки сумнівних сайтів так і рясніють викриттями і "правдивими" версіями, що ж насправді послужило вибухом четвертого реактора.

 

Справа в тому, що поки вчені всього світу вивчають архіви, проводять розслідування і шукають докази в спробі розібратися, що ж точно стало причиною вибуху, "казкарі" давно їх випередили. У своїх історіях вони докладно пояснюють причини аварії, яким позаздрить будь-який письменник-фантаст.

 

У список казкових версій, заснованих скоріше на домислах авторів, входить і мікроземлетрясенія і підступи НЛО. Перша теорія заснована на ідеї того, що поштовх, який відчули місцеві жителі, був до, а не після вибуху і став каталізатором катастрофи. Основні аргументи на користь цієї теорії - попередній гул, який, нібито, чули рибалки і знаходження тектонічного розлому під АЕС.

 

Шанувальники другий ідеї - підступів НЛО - розділилися на дві частини: одні вважають, що літаючий об'єкт став причиною вибуху, а інші говорять про те, що завдяки "пропливають в небі кулі" вдалося уникнути справжнього ядерного вибуху і пов'язаних з цим наслідків. c

 

І як в теоріях змови можна обійтися без злих американців? Одна з казкових теорій вибуху, звичайно ж, диверсія ЦРУ. Прихильники такої точки зору говорять, що не могла ідеальна радянська АЕС вибухнути без сторонніх зусиль, наприклад, іноземного агента. На користь цієї версії став американський супутник, який зробив знімок після аварії, який нібито не міг просто так виявитися над ЧАЕС.

 

Улюблена теорія багатьох шукачів правди пов'язана з радіолокаційною станцією "Дуга". Вона відома на прізвисько "російський дятел" через характерного звуку, видаваного при роботі. Спочатку "Дуга" була створена для виявлення балістичних ракет і на руку авторам цієї версії забезпечувалася від ЧАЕС. Чому стався вибух точно невідомо: чи то СРСР переборщили під час випробувань свого приладу, то чи "Дуга" вплинула на кабелю розподільчої мережі четвертого реактора.

 

На цьому список, звичайно ж, не закінчується. Справжні конспірології не соромляться звинувачувати у вибуху Ктулху, прокляття чорнобильського рабина Борухома Тверського і кожного, хто мав хоч якесь відношення до цієї території.

Tour formats

Description of the One-Day, Individual and Two-Day Tours!

Café Pripyat

It is known that in 1977 the builders celebrated here the launch of the first power unit of the Chernobyl nuclear power plant.

Чорнобиль в культурі

Всесвітньо відома катастрофа не могла не знайти свого відображення в масовій культурі: історія Чорнобильської зони відчуження привернула увагу сотень фотографів, письменників, художників і музикантів. Кожен з них відчув історію зони по-своєму і передав її своїм способом.

Takaisin

Замовте зворотній дзвінок!

Ми зв'яжемось з Вами
протягом 15-ти хвилин

(щодня з 10:00 до 19:00)