fi

Рудий ліс: легенди і пожежі

Однією із знакових пам'яток Чорнобильської зони відчуження став Рудий ліс - 200 км2 соснових дерев біля АЕС. Після аварії 1986 року сосни прийняли на себе десятки тон радіації: попіл, що був вивільнений вибухом, осів на деревах і за кілька годин пофарбував їх в буро-рудий. Звідси і назви - «рудий», «червоний» або навіть іноді «іржавий» ліс.

Та лісосмуга, яку ви бачите сьогодні - відновлена. Після аварії в 1986-88 роках дерева викорчували і поховали. Причина: небезпека загорянь і високий рівень радіації. Згодом сосни відновилися природним шляхом і стали предметом вивчення багатьох ботаніків. Через радіацію частина дерев загинула, а частина - мутувала. Зміни торкнулися форми крон і голок, а також кущуватості рослин: нові дерева мають більшу кількість гілок. Вчені пояснюють це тим, що верхівки крон більш чутливі до радіації, а невисока та густа рослина має більше шансів захиститися від шкідливого впливу.

На цьому, на жаль фанатів «S.T.A.L.K.E.R.», мутації закінчуються. На відміну від локації «Рудий ліс» в популярній грі, тут не буває ані аномалій, ані артефактів, ані бійок мутантів за контроль над територіями. Проте частою проблемою стають реальні пожежі. Влітку, коли повітря дуже сухе, нерідко відбуваються загоряння і пожежні бригади годинами б'ються з вогнем і тлінням. Гасити хвойний ліс - великий виклик. Гасити радіоактивний хвойний ліс - подвійно. Допомагають робочим бригадам два літаки Ан-32П і вертоліт Мі-8.

Незважаючи на чутки про вітер, який розносить радіацію Рудого лісу під час пожеж, жителям Києва та області боятися нема чого. Екологічні служби контролю вимірюють фон в зоні і області, перевіряють повітря на радіонукліди і за весь час пожеж приводів для тривоги поки не було. За словами працівників спецслужб, найбільшому ризику піддається тільки особовий склад Держслужби надзвичайних ситуацій, який працює безпосередньо в епіцентрах подій. Тому важливо дотримуватися всіх запобіжних заходів: пожежним видають захисні костюми, засоби захисту органів дихання і після кожної надзвичайної ситуації обов'язково перевіряють кожного на отриману дозу випромінення.

Tourism in the Chernobyl Zone

The first familiarisation visits to the Chernobyl zone were carried out as early as the mid 90's.

Підвали та підземки Чорнобильської зони

З підвалами та підземеллями у більшості виникають не найприємніші асоціації - холод, темрява, звукоізоляція, Мовчання ягнят (?) - і мало хто відразу згадує бабусині консервації.

Туризм та радіація Чорнобильської зони

Інтерес людей до локацій Чорнобильської зони порівнянний лише зі страхом радіаційного впливу. Перш ніж вирушати на ці покинуті території, вам слід з’ясувати, наскільки безпечна така поїздка та як мінімізувати вплив радіації на організм.

Takaisin

Замовте зворотній дзвінок!

Ми зв'яжемось з Вами
протягом 15-ти хвилин

(щодня з 10:00 до 19:00)